KONKURS OFERT
Udzielanie świadczeń zdrowotnych w godzinach normalnych ordynacji lekarskich w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w zakresie chirurgii
ZAPROSZENIE
Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego

O SZPITALU

Strona główna

Dane kontaktowe

Misja

Historia

Dyrekcja

Systemy jakości

Biuletyny informacyjne

Badania kliniczne

Fundacja szpitala

Koło PTP

JEDNOSTKI MEDYCZNE

Oddziały

Poradnie

Diagnostyka

POZ

Opieka nocna i świąteczna

Rehabilitacja

Dział Epidemiologii

INFORMACJE DLA PACJENTA

Prawa pacjenta

Rzecznik Pacjenta

Opieka duszpasterska

Rady dietetyka

Biblioteka

Cenniki

Informatory

Wykaz telefonów

Kodeks etyki pracownika

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Zamówienia aktualne

Zamówienia do 30000 EURO

Postępowania archiwalne

Dzierżawa i sprzedaż

WYDARZENIA

Aktualności

Kalendarium

Projekty unijne

AKTUALNOŚCI
2015-03-27
2015-02-25
Jakość w wymiarze szpitala bez bólu
25 lutego 2015 r. po raz drugi gościliśmy w Szpitalu, autorytet w zakresie farmakologii klinicznej, dra Jarosława Woronia z Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Nr 1 oraz Kliniki Leczenia Bólu i Opieki Paliatywnej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Zakład Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii CM UJ w Krakowie.
2015-03-04
Podziękowania od WOŚP
Zamojski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumował tegoroczny finał akcji. W dniu 4 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbył się koncert pt. „Dziękujemy za pomoc i wspaniałe serce". Na estradzie wystąpiły zespoły muzyczne i grupy taneczne działające w MDK. Podczas podsumowania akcji wręczono podziękowania dla osób, firm i instytucji, które włączyły się w organizację tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
2015-02-16
Cukrzyca – problem interdyscyplinarny cz. VIII
W dniach 13-14 lutego br. odbyła się ósma edycja konferencji diabetologicznej pod hasłem „Cukrzyca – problem interdyscyplinarny”. Do Zamościa przyjechali wybitni eksperci i specjaliści m.in.: prof. dr. hab. med. Krystyna Widecka, prof. dr. hab. med. Małgorzata Szelachowska, prof. dr. hab. med. Maciej Małecki, prof. dr. hab. med. Edward Franek, prof. dr hab. med. Tomasz Miazgowski, prof. dr hab. med. Waldemar Placek, dr hab. med. Janusz Krzymień, dr hab. inż. lek med. Dariusz Włodarek.
2015-02-13
Obchody Dnia Chorego
Z racji obchodzonego w dniach 11 i 13 lutego br. Dnia Chorego w szpitalu, podsumowano najważniejsze ubiegłoroczne przedsięwzięcia i wydarzenia przeprowadzone w szpitalu, w tym obchody jubileuszu XX – lecia działalności medycznej. Wręczono kolejne odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dla osób zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu oraz za zasługi dla ochrony zdrowia przez Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza, uzyskane certyfikaty potwierdzające utrzymanie ciągłości wdrożenia zewnętrznych systemów oceny jakości oraz zdobyte kolejne dwa nowe certyfikaty.
2015-01-22
O krwi w Zamościu
22 stycznia br. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu odbyło się spotkanie naukowo-szkoleniowe dla lekarzy specjalistów pt. „Zaburzenia hemostazy jako interdyscyplinarne wyzwanie”. Do Zamościa przyjechali wybitni specjaliści i autorytety w dziedzinie transfuzjologii klinicznej.
2015-01-20
Obchody Dnia Transplantacji
W dniu 20 stycznia br. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu odbyło się spotkanie opłatkowe osób po transplantacji i zaangażowanych w propagowanie dawstwa narządów z udziałem Ordynariuszem Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. bp. Marianem Rojkiem, dyrekcją szpitala i personelem medycznym.
2015-01-11
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Szpitalu
Przed XXIII Finałem WOŚP w dniu 9 stycznia główny koordynator Orkiestry zamojskiej Andrzej Szumowski wraz z wolontariuszami oraz przedstawicielami lokalnych mediów gościli w szpitalu „papieskim”. Spotkali się z dyrektorem Andrzejem Mielcarkiem, a następnie przeszli na oddziały szpitalne aby zapoznać się z darami jakie przekazała Orkiestra dla Szpitala.
2014-12-19
Świąteczne spotkanie opłatkowe
19 grudnia w Kaplicy Szpitalnej odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników i pacjentów Szpitala z Biskupem Zamojsko-Lubaczowskim ks. Marianem Rojkiem. Przy łamaniu opłatkiem Wszyscy składali sobie nawzajem najserdeczniejsze życzenia świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie przygotowali Kapelani Szpitala: ks. Czesław Koraszyński i ks. Jacek Kania.
2014-11-06
Kamień węgielny wmurowany
Rusza budowa Ośrodka Radioterapii w Zamościu
6 listopada br. wmurowany został kamień węgielny pod budowę Ośrodka Radioterapii z Brachyterapią, który ma wybudować Centrum Radioterapii i Usprawniania S.A. w Gdańsku. Ośrodek powstanie na 5 tys. mkw. wydzierżawionej części nieruchomości gruntowej przez Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
2014-10-30
XI Ogólnopolski Ranking „Bezpieczny szpital 2014”
30 października br. zostały oficjalnie opublikowane i ogłoszone wyniki rankingu „Złotej Setki Szpitali” w Polsce. W tegorocznej edycji rankingu szpitali opublikowanego w dzienniku „Rzeczpospolita” Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu został uznany za Najlepszy szpital w Polsce pod względem jakości opieki medycznej.
2014-10-17
Dzień Służby Zdrowia
17 października w Dzień Wspomnienia Św. Łukasza Ewangelisty patrona służby zdrowia w Kaplicy szpitalnej w intencji pracowników szpitala odprawiona została uroczysta Msza święta. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. dr Michał Maciołek, Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Na uroczystość przybył także ks. Józef Rzechuła diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia.
2014-10-03
Jubileusz XX-lecia Szpitala i Oddziału Kardiologii
3 października w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbyła się uroczystość 20–lecia Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu oraz Oddziału Kardiologii. Uroczystość była objęta honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego.
2014-08-19
Ośrodek Radioterapii w Zamościu
W dniu 19 sierpnia br. między Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu a Centrum Radioterapii i Usprawniania S.A. została podpisana umowa na wydzierżawienie części nieruchomości gruntowej z przeznaczeniem na budowę Ośrodka Radioterapii z Brachyterapią.
2014-06-16
Umowa o współpracy polsko-ukraińskiej
16 czerwca podpisana została umowa o współpracy Lwowskiego Centrum Kardiologii z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Do Zamościa przyjechała delegacja ze Lwowa w składzie Stepan Pawlyk, Nela Oryshchyn oraz Oleg Bokhonko.
2014-06-12
Najlepszy na Lubelszczyźnie
12 czerwca 2014 r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień najlepszym szpitalom z poszczególnych województw w ramach przeprowadzonego badania - System benchmarkingu szpitali "Portrety szpitali - mapy możliwości". Wyróżnienie osobiście odebrał Andrzej Mielcarek, dyrektor szpitala.