!!! ZAPROSZENIE !!!
do składania ofert i uczestniczenia w konkursie na udzielanie świadczeń zdrowotnych poza normalnymi godzinami pracy
ZAPROSZENIE
do składania ofert i uczestniczenia w konkursie na udzielanie n/w świadczeń zdrowotnych:
1. badań histopatologicznych,
2. badań laboratoryjnych.
ZAPROSZENIE
Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi
ZAPROSZENIE
Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego

O SZPITALU

Strona główna

Dane kontaktowe

Misja

Historia

Dyrekcja

Systemy jakości

Biuletyny informacyjne

Badania kliniczne

Fundacja szpitala

Koło PTP

JEDNOSTKI MEDYCZNE

Oddziały

Poradnie

Diagnostyka

POZ

Opieka nocna i świąteczna

Rehabilitacja

Dział Epidemiologii

INFORMACJE DLA PACJENTA

Prawa pacjenta

Rzecznik Pacjenta

Opieka duszpasterska

Rady dietetyka

Biblioteka

Cenniki

Informatory

Wykaz telefonów

Kodeks etyki pracownika

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Zamówienia aktualne

Zamówienia do 30000 EURO

Postępowania archiwalne

Dzierżawa i sprzedaż

WYDARZENIA

Aktualności

Kalendarium

Projekty unijne

AKTUALNOŚCI
2015-11-17
Światowy Dzień Wcześniaka w Zamościu
Z racji obchodzonego w dniu 17 listopada br. Światowego Dnia Wcześniaka w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu odbyło się spotkanie w formie warsztatów dla wcześniaków i ich rodziców. Poruszane były ważne problemy dot. wcześniactwa z udziałem specjalistów ze szpitala „papieskiego”.
2015-11-06
ŚWIATOWY DZIEŃ UDARU MÓZGU
29 października obchodzony był Światowy Dzień Udaru Mózgu ustanowiony w 2006 r. przez Światową Organizację Udaru Mózgu (World Stroke Organization WSO). Tego dnia prowadzona jest akcja uświadomienia społeczeństwu, że udar mózgu jest częstym schorzeniem, na które zapada co raz więcej osób. Światowa Organizacja Udaru Mózgu szacuje, że co szósty dorosły mieszkaniec na całym świecie przejdzie w swoim życiu udar mózgu.
2015-10-19
XX lat Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym
17 października br. odbyła się uroczystość jubileuszu XX – lecia Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Na obchody przybyło wielu znamienitych gości, m.in. przedstawiciele władz samorządowych i uczelni wyższych, dyrektorzy i ordynatorzy szpitali, reprezentanci organizacji lekarskich i pielęgniarskich oraz sądownictwa i prokuratury.
2015-10-06
Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
2015-09-22
Głośno i wyraźnie – zrozumieć i przeciwdziałać
Bezpłatne badania profilaktyczne, szkolenia dla młodzieży, aktywności w mediach społecznościowych i wiele innych działań zostanie podjętych w dniach 21-25 września w celu zwiększenia świadomości społecznej oraz zachęcenia do wdrożenia wczesnej diagnostyki raka głowy i szyi. Jednego z najczęściej występujących, a przy tym najmniej znanych nowotworów.
2015-09-16
Bezpłatne badania profilaktyczne raka głowy i szyi
Od 21 do 25 września ponad 40 placówek medycznych w całej Polsce, w tym ośrodki z województwa lubelskiego, zapraszają na bezpłatne badania profilaktyczne realizowane w ramach III Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi „Głośno i wyraźnie – zrozumieć i przeciwdziałać". Wśród placówek, które aktywnie włączyły się do akcji jest Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
2015-09-15
Ks. Czesław Koraszyński Mistrzem Polski
W dniach 7-9 września 2015 r. w Żywcu odbyły się XV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Ziemnym. Udział w zawodach wzięło ponad 60 Księży z Polski i ze Świata.
Diecezję Zamojsko-Lubaczowską reprezentował Ks. Czesław Koraszyński kapelan Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
2015-09-04
Nowy Dyrektor odwiedził Szpital
26 sierpnia br. w Szpitalu gościł Ryszard Staśczak nowy Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Orła, który decyzją Zarządu Województwa został powołany na Pełnomocnika Marszałka ds. połączenia szpitala im. Jana Bożego z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
2015-09-04
Laur pacjenta dla dra Romanowicza
Dr n. med. Tomasz Romanowicz z-ca ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jest dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Plebiscytu Medycznego „Laur Pacjenta”.
Nagroda ta jest przyznawana przez pacjentów, którzy oddają swoje głosy wysyłając SMS-y.
2015-09-04
Rekomendacja do utrzymania certyfikatów potwierdzona
W trakcie czterodniowego Auditu Zewnętrznego 4 i 5 lipca oraz 24 i 25 sierpnia 2015 r. Auditorzy sprawdzili dokumentację i zapisy w wymaganych zakresach. Poprzez przeprowadzenie wywiadów z pracownikami Szpitala na stanowiskach pracy, wyrywkowo zostały ocenione stosowane w praktyce wymagania norm.
2015-06-26
Uruchomienie hybrydowej sali operacyjnej i drugiego tomografu
W dniu 26 czerwca br. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu odbyła się uroczystość uruchomienia tzw. hybrydowej sali operacyjnej oraz drugiej Pracowni tomografii komputerowej.
2015-06-15
Dzień Papieski
W rocznicę przyjazdu św. Jana Pawła II do Zamościa w dniu 12 czerwca 1999 r. w kaplicy szpitalnej odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. dra Mariusza Leszczyńskiego.
2015-06-01
Karmienie piersią i praca – zróbmy to!
Tradycyjnie w Dniu Matki 26 maja o godz. 13.00 na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i Patologii Ciąży rozpoczął się Światowy Tydzień Karmienia Piersią.
2015-06-08
Dzieciaki podziękowały dr Hannie Orjanik
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu nominowali z-cę Ordynatora Oddziału Neonatologii naszego Szpitala dr Hannę Orjanik do corocznej nagrody „Dzieciaki Dziękują”.
2015-05-18
Nowe technologie w kardiologii
W dniach 13-14 maja 2015 r. w Oddziale Kardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu przeprowadzono pierwsze w historii oddziału zabiegi zamknięcia uszka lewego przedsionka u pacjentów z migotaniem przedsionków, którzy mają zwiększone ryzyko udaru mózgu.
2015-04-25
Medycyna 2015. Postępy diagnostyki i terapii
25 kwietnia br. odbyła się w Zamościu konferencja naukowo–szkoleniowa pt. „Medycyna 2015. Postępy diagnostyki i terapii”. Głównym celem konferencji było przekazanie informacji o aktualnych możliwościach i kierunkach rozwoju różnych dziedzin medycyny na świecie i w Polsce oraz przedstawienie wzajemnych oczekiwań różnych specjalności we wspólnym prowadzeniu pacjentów.
2015-04-21
Najlepiej zarządzany szpital w kraju
21 kwietnia br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień najlepszym szpitalom w ramach przeprowadzonego badania - System benchmarkingu szpitali „Portrety szpitali – mapy możliwości”. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła w Zamościu zdobył wyróżnienie dla Najlepszego Szpitala w kraju w kategorii zarządzanie, które osobiście odebrał Marek Lipiec, z-ca dyrektora ds. lecznictwa szpitala.